Doğumhane

 

Birim Hakkında

Yapılma aşamasından itibaren, hastanemizin doğum ünitesi geniş ve tek kişilik odalar şeklinde ,her birinin içinde banyo, tuvalet mevcut olarak dizayn edilmiştir.

Gebe okulumuzda annelerimizi doğum öncesinde, doğum esnasında ve doğum sonrasındaki konularda eğiterek ,bilinçli bir gebelik ,doğum ve doğum sonrası süreç geçirmelerini amaç edindik.

Anne dostu hastane kriterleri kapsamında tüm gebelerimiz, eğer isterlerse refakatçısıyla  doğum sürecini  beraber geçirebilmektedirler.

Doğumun tüm safhaları boyunca deneyimli, güler yüzlü, eğitimli ebelerimiz ,  her zaman gebelerimizin  yanında olmakta, onlara gereken tıbbi ve psikolojik desteği vermektedirler.

Hastane olarak sezaryen oranlarımızı sağlık bakanlığının belirlediği oranlar içinde tutmaya maksimum özeni göstermekteyiz. Ayrıca doktorlarımız ve ebelerimiz, hastalarımızı normal doğum yapmaya teşvik etmektedirler.

Bebek doğduktan hemen sonra da ebelerimiz, mümkün olan en kısa sürede anne-bebek arasında ten tene temasını ve ilk bir saat içinde bebeğin annesi tarafından emzirilmesini sağlamaktadırlar.

16 Ocak 2022