Gebe Okulu

Birim Hakkında

GEBE OKULU ANNE ADAYLARININ HİZMETİNDE

Arnavutköy Devlet Hastanesi Gebe Okulunda ; Gebelik ve doğum sürecinin korku ile değil, huzurlu, sağlıklı, bilinçli bir şekilde geçirilmesini sağlamak amaçlı bilgi desteği sunmaktayız. Eğitimlerde sözel, görsel, eğitim araçları kullanılmakla beraber maket üzerinde verilen uygulamalı eğitimler annelerin bilgi ve beceri düzeylerini istenilen yere gelmesine yardımcı olmaktadır.

Gebelik ve doğum, kadında çeşitli değişikliklerin görüldüğü fizyolojik bir olaydır. Günümüzde gebelik bir hastalık olarak algılanmaktadır. Oysa ki gebelik sağlıklı yaşandığında olumlu sonuçlanan tam bir sağlık halidir.Ancak bu dönemde anne adaylarının sağlığını korumak ve yükseltmek için bilgi destek ve danışmanlığa ihtiyaçları vardır.

Gebe Bilgilendirme sınıfında her gün mesai saatleri içinde (09-16) annelerin muayene, NST veya tahlil sonucu sıralarını beklerken, gebe ve yakınlarına bireysel veya grup eğitimi verilmektedir. Bu eğitim kapsamında gebelik, doğum, bebek bakımı, emzirme, lohusalık ve aile planlaması konularında bilgi verilmektedir.

Gebe Okulunda, anne adayları 10:00 ile 14:30 saatleri arasında haftada bir veya iki gün olacak şekilde planlanmış eğitimlere katılarak toplamda beş derslik eğitimi tamamlayarak katılım belgelerini almaya hak kazanırlar.

Gebe Okulu eğitimini tamamlayan gebelere 'Bilgili Anne , SağlıklıBebek' bilekliği ; Katılım Belgesi verilir ve doğumhane müsait olursa ziyaret edilir.

 

Tüm bu hizmetlerden ücretsiz faydalanmak ve Gebe Okuluna başvurmak için yapmanız gereken 0212 453 12 30 numaralı telefonu arayarak veya gebe okuluna danışarak kayıt olmaktır.

12 Ocak 2023