Koronavirüs Tele Rehebilitasyon Destek Programı
10 Mart 2021

Merhaba,


COVİD-19 pandemisi nedeniyle koronavirusden etkilen/etkilenmeyen, karantina nedeniyle evde kalmak zorunda olan genç/yaşlı aktivite düzeyi düşük/yüksek, sağlıklı/sağlığı bozulmuş bireyler, kronik hastalıkları olan hastaneye ulaşamayan vatandaşlarımız için Koronavirus Tele Rehabilitasyon Destek Programı (KOREH)‘i sizler için hazırladık.


Bu destek programında fizyoterapistlerimizle sizler için hazırladığımız egzersizler yer almaktadır. İçerikte; kuvvetlendirme, germe egzersizleri, aerobik egzersizler, solunum egzersizleri, yoga, pilates, meditatif solunum egzersizleri, farklı yaş gruplarının evde yapabileceği aktif kalma egzersizleri yanı sıra spinal kord, hemipleji, bel fıtığı, skolyoz, ankilozan spondilit, osteoporoz, lenf ödem gibi özellikli hastalıklar için egzersiz föyleri ve videolar bulunmaktadır.


Bu destek programına;


0850 305 5667


numaralı hattı arayarak ulaşabiliyorsunuz. Sizi bir fizyoterapistimiz karşılayacak. Genel sağlık durumunuzla ilgili kısa görüşmeden sonra size uygun bir egzersiz programı önerecek. Görüşme sırasında kas iskelet sistemi ile ilgili bir probleminiz olduğunu belirtirseniz fiziksel tıp ve rehabilitasyon uzmanı bir hekim tarafından telefon ile aranmanız amacıyla telefon numaranızı alarak görüşmeyi sonlandıracak. Sonrasında uzman hekim arkadaşımız sizleri arayarak gerekli önerilerde bulunacak ya da gerekli tetkik ve tedavilerin yapılabilmesi amacıyla bir sağlık kurumuna yönlendirecek.


Tele Rehabilitasyon destek programımızın hepinize faydalı olacağını umut ediyoruz.


COVİT- 19 pandemisinin kontrol altına alınması için evde kalmanızı önemle vurguluyor ‘egzersiz eve sığar’diyerek saygılarımızı sunuyoruz.KOREH proje ekibi;


Prof Dr. İlknur AKTAŞ


Doç Dr. Fatma Nur KESİKTAŞ


Doç.Dr. Başak Bilir Kaya0850 305 5667  numaralı hattı arayarak ulaşabiliyorsunuz.


305912,koreh-icijpg.pngEğzersiz Programları


 


Ankilozan Spondilit EgzersizleriAyak EgzersizleriBel Egzersizleri

 

Boyun EgzersizleriDenge ve Koordinasyon EgzersizleriDirsek EgzersizleriDiz EgzersizleriEl ve Parmak Egzersizleriİleri Yaş İçin Ev EgzersizleriKalça EgzersizleriLomber Stabilizasyon EgzersizleriOmuz EgzersizleriOsteoporoz EgzersizleriSkolyoz Egzersizleri

 

Solunum EgzersizleriYüz ve mimik EgzersizleriYutma Bozuklukları- Oral- Motor Egzersizleri


Eğzersiz Videoları


 


Lenf Ödem EgzersizleriSolunum Egzersizleri50 Yaş Altı İçin Evde Yapılabilecek EgzersizlerPilatesYoga