Arnavutköy Devlet Hastanesi Gebe Okulu Anne Adaylarinin Hizmetinde
14 Mayıs 2020

ARNAVUTKÖY DEVLET HASTANESİ

                      GEBE OKULU ANNE ADAYLARININ HİZMETİNDE      

         Arnavutköy Devlet Hastanesi Gebe Okulunda ; Gebelik ve doğum sürecinin korku ile değil, huzurlu, sağlıklı, bilinçli bir şekilde geçirilmesini sağlamak amaçlı bilgi desteği sunmaktayız. Eğitimlerde sözel, görsel, eğitim araçları kullanılmakla beraber maket üzerinde verilen uygulamalı eğitimler annelerin bilgi ve beceri düzeylerini istenilen yere gelmesine yardımcı olmaktadır.

       Gebelik ve doğum, kadında çeşitli değişikliklerin görüldüğü fizyolojik bir olaydır. Günümüzde gebelik bir hastalık olarak algılanmaktadır. Oysa ki gebelik  sağlıklı yaşandığında olumlu sonuçlanan tam bir sağlık halidir.Ancak bu dönemde anne adaylarının  sağlığını korumak ve yükseltmek için bilgi destek ve danışmanlığa  ihtiyaçları vardır.

     Gebe Bilgilendirme sınıfında her gün mesai saatleri içinde (09-16) annelerin  muayene, NST veya tahlil sonucu sıralarını beklerken, gebe ve yakınlarına  bireysel veya grup eğitimi verilmektedir. Bu eğitim kapsamında gebelik, doğum, bebek bakımı, emzirme, lohusalık ve aile planlaması konularında bilgi verilmektedir.

         Gebe Okulunda, anne adayları haftada bir gün olacak şekilde planlanmış eğitimlere katılarak toplamda beş derslik eğitimi tamamlayarak katılım belgelerini almaya hak kazanırlar.

   

                   GEBE OKULU PROGRAMI

         Her ayın ilk haftası Çarşamba   13.00-16.00 (Gebelik ve Beslenme)

          İkinci haftası Çarşamba  13.00-16.00 (Egzersiz ve Emzirme Teknikleri)

          Üçüncü haftası Çarşamba  13.00-16.00 (Doğum ve Nefes Egzersizleri)

          Dördüncü haftası Pazartesi  13.00-16.00 (Yenidoğan Bebek Bakımı)

          Dördüncü haftası Çarşamba 13.00-16.00 (Lohusa Bakımı ve Aile Planlaması)

  

         Gebe Okulu eğitimini  tamamlayan gebelere 'Bilgili Anne , SağlıklıBebek' bilekliği ; Katılım Belgesi verilir ve doğumhane müsait olursa ziyaret edilir.

          Tüm bu hizmetlerden ücretsiz faydalanmak ve Gebe Okuluna başvurmak için yapmanız gereken  0212 453 12 30 numaralı telefonu arayarak veya gebe okuluna danışarak  kayıt olmaktır.
1.jpg

2.jpg
5.jpg
6.jpg8.jpg
7.jpg